Скажи насиллю "Ні!"

1 груд. 2021
З 25 листопада по 10 грудня триває акція "16 днів проти насилля". Акція покликана звернути увагу соціуму на проблему насилля. Основне - говорити про це і знати, як запобігти насиллю в родині, стосунках, школі, соціумі тощо. 1 грудня учнівська молодь Пирятинського ліцею взяла участь в тренінгу від Молодіжної ради Пирятинської ОТГ "Скажи насиллю "Ні"". В ролі спікерки також була Яна Гордієнко, президент ліцею. Підлітки вчилися і намагалися саме говорити про насилля, висловлювати свою позицію та не бути байдужими до проблем навколо. Розібрали реальні ситуації та історії потерпілих. Акцент зробили на програмі "Котики проти насильства". Це програма протидії гендерно зумовленому насильству та булінгу в шкільному середовищі. Реалізується за допомогою тематичних наліпок та браслетів, яку поєднуються в інтерактивну дію. Ця акція покликана не стільки на усунення наслідків, скільки на попередження шляхом позитивного прикладу. Фішка - логоперсонаж, в нашому випадку - котики, які своїм прикладом показують - ось котик так не робить. Або котик так робить. Молодь вчилася виявляти та ідентифікувати ознаки насилля, ставила запитання та наводила приклади.