2013

17 жовтня у Залі засідань Вченої ради НТУУ «КПІ» відбулося підбиття підсумків, нагородження переможців і церемонія закриття ІІ Всеукраїнського фестивалю інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2013». Фестиваль традиційно пройшов під патронатом Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» у співпраці з Незалежною асоціацією банків України, Українським науково-технологічним центром (УНТЦ), Посольством Сполучених Штатів Америки в Україні, Європейською комісією та інноваційними компаніями і фондами України, Європейського Союзу та Сполучених Штатів Америки. Безпосереднім його організатором виступив Науковий парк «Київська політехніка». Серед цих п’ятнадцяти сміливців був і учень Пирятинського ліцею – Кремпоха Ярослав. Його робота «Система дистанційного моніторингу хворих у реабілітаційний період на основі використання технології безпровідних сенсорних мереж» була відзначена премією МАН та фонду К. Кондакова – 2000 грн. та премією Міжнародного фонду сприяння інвестиціям – 5000 грн. А він сам отримав змогу на двохтижневе навчання в Аргонській лабораторії (США) або NASA (США).

«Sikorsky Challenge 2013»

Що ж до фіналістів, то вони представляли колективи НТУУ «КПІ», Інституту проблем машинобудування ім. А. М. Підгорного НАН України, Волинського інституту матеріалознавства та енергозбереження, Інституту кібернетики ім. В. М. Глушкова НАН України та МАН України. Важливим критерієм відбору проектів була не лише їхня інноваційна складова (це обов’язкова умова участі в фестивалі!) – обиралися передусім бізнес-орієнтовані проекти – такі, які мають наукове і прикладне значення, можуть бути впроваджені у виробництво, застосовані в практиці й дати економічний чи соціальний ефект. Тобто йшлося про розробки, спрямовані на розв’язання актуальних для нашої країни проблем. Тож тематика робіт, які вийшли у фінал, стосувалася доволі широкого кола питань – від розробки нових технологій водоочищення та енергозберігаючих нагрівальних елементів широкого призначення до спеціальних медичних пристроїв і приладів.

Серед цих п’ятнадцяти сміливців був і наш однокласник – Кремпоха Ярослав. Його робота «Система дистанційного моніторингу хворих у реабілітаційний період на основі використання технології безпровідних сенсорних мереж» була відзначена премією МАН та фонду К. Кондакова – 2000 грн. та премією Міжнародного фонду сприяння інвестиціям – 5000 грн.