2014

У Київському Палаці дітей та юнацтва з 18 по 20 листопада вирувало життя. Саме тут проходило «Майбутнє України» – Всеукраїнська науково-технічна виставка-конкурс молодіжних інноваційних проектів, організатором якої є Національний центр «Мала академія наук України».

Уже п’ятий рік поспіль виставка-конкурс залучає обдаровану молодь до участі в дослідницьких програмах і допомагає реалізувати її інноваційні проекти у майбутньому. З 21 області України та міста Києва було представлено близько 100 науково-дослідницьких робіт, рівень технологічного виконання яких приємно дивував навіть знаних фахівців. Учні 8–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів і вихованці позашкільних навчальних закладів віком від 12 до 18 років, які навчаються у Малій академії наук і активно займаються дослідницькою та конструкторською діяльністю, з успіхом демонстрували свої моделі й макети авторитетному журі, почесним гостям та журналістам, яких на виставці було чимало.

Для участі у конкурсі від територіального відділення МАН України в Полтавській області було відібрано чотири проекти. Усі вони були представлені учнями Пирятинського ліцею.

Міщенко Дарина (9 клас) презентувала проект в номінації екологія та ресурсозбереження – «Універсальна мобільна електростанція модульного типу для використання в польових умовах».

Криворучко Ростислав (9 клас) презентував проект в номінації технічна творчість та винахідництво «Програмно-апаратний комплекс для розробки та побудови складних управляючих систем».

Кійко Максим (9 клас) презентував проект в номінації інформаційно-комунікаційні системи та технології «Мобільна система зв'язку на основі застосування технології безпровідних сенсорних мереж».

Рябко Руслан (11 клас) презентував проект в номінації робототехніка та робототехнічні системи «Управління сервомеханізмами з використанням датчика просторових переміщень».

В результаті оцінювання журі  проект Кійка Максима був відзначений дипломом третього ступеня а проект Рябка Руслана – спеціальним призом. Вони були нагороджені цінними подарунками.

Керівником усіх науково-технічних проектів є провідний фахівець Національного центру «МАН України» Вольвач С.В.